برگزاری جلسه ویژه هیأت مدیره با حضور معاون محترم امور تعاون

جلسه هیات مدیره صندوق، امروز چهارشنبه 1402/02/27 با شرکت تمامی اعضا و حضور ویژه مهندس مسکنی، معاون محترم امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید. در این جلسه، دکتر البرز محمدی، مدیرعامل ضمن خیر مقدم به معاون امور تعاون گزارشی از عملکرد و اهم اقدامات انجام شده در سال 1401 در مقایسه با سال 1400 ارائه داد. محمدی اظهار داشت : صندوق در سال 1401 رشد 57 درصدی در پرونده های ورودی و با 370 میلیارد تومان  رشد 9 درصدی در صدور ضمانت نامه نسبت به سال1400 داشته است. وی در ادامه به اقداماتی چون کاهش کارمزد برای تعاونی ها، افزایش حمایت از شرکت های دانش بنیان، توجه ویژه به تفاهم نامه زنان سرپرست خانوار و اقدامات خاص جهت افزایش سرمایه صندوق اشاره کرد.

در ادامه جلسه، هرکدام از اعضای محترم هیات مدیره به بیان دغدغه ها و پیشنهادات خود جهت ارتقا عملکرد صندوق و افزایش سطح خدمات جهت رشد سهم تعاون در اقتصاد پرداختند.

در پایان، مهندس مهدی مسکنی، معاون امور تعاون، از هیات مدیره و پرسنل صندوق بابت زحمات و تلاشها در سال 1401 تشکر و تقدیر نموده و اظهار داشت : جلوه تلاشها و اقدامات مجموعه ارکان صندوق هم بصورت کیفی و هم کمی قابل لمس است. ما باید برای ارتقا سهم و نقش صندوق در اقتصاد تعاون و مردم محور مجددا بررسی عمیق و کافی در مورد فلسفه وماموریت آن و الگوبرداری از صندوق های مشابه در دنیا داشته باشیم. تعاونی ها در کشور ضعیف هستند و در این جنگ اقتصادی ظالمانه بسیار ضربه خوردند. ما باید بررسی کنیم که از نظر سیاست گذار چگونه و در کدام قسمت اقتصاد کشور می توانیم مشکلات را با مشارکت مردم حل کنیم؟

وی در ادامه گفت : سال 1401 برای مجموعه وزارت تعاون سال سختی بود. اما به رغم همه سختی ها توانستیم 1765 پروژه را افتتاح کنیم که افتتاح 455 مورد آن در هفته تعاون صورت گرفت. در سال 1402 باید سند توسعه تعاون را به سرانجام برسانیم و شورای هماهنگی در بخش تعاون را تحت نظارت ریاست محترم جمهور تشکیل دهیم. در سال 1401 توانستیم سرمایه بانک توسعه تعاون را 120 درصد افزایش دهیم که انشاالله افزایش سرمایه صندوق در سال جاری جز برنامه های اصلی تحولی معاونت امور تعاون است.

در پایان جلسه، اعضای هیات مدیره به اتفاق به جهت تلاشهای خستگی ناپذیر و جهادی آقای مهندس مسکنی در ارتقا فعالیت های تعاونی در کشور و حمایت های بی دریغ از صندوق با تقدیم لوح تقدیر از ایشان سپاسگزاری و قدردانی نمودند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: