پایه اصلی توسعه کسب‌وکار‌های دانش‌بنیان، تعاون است

مهدی مسکنی» در رویداد RINO SKILL با اشاره به پیوند مستقیم بین مهارت و اشتغال اظهار کرد: مهمترین مهارت، تعاون و با هم کار کردن است که در توسعه کسب‌وکار‌ها خیلی مهم و اساسی است.
 
معاون امور تعاون با تأکید بر مهارت‌های ایده‌پردازی، خلاقیت و تیم‌سازی تصریح کرد: زمانی خلاقیت به یک محصول موفق تبدیل می‌شود که بحث تعاون، تیم‌داری و با هم کار کردن گسترش یابد.
 
مسکنی خاطرنشان کرد: فرهنگ و مهارت تعاون باید از سنین اولیه کودک آموزش داده شود زیرا تعاون، عنصر اصلی توسعه کار‌های تیمی است.
 
«حسین فتحی» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی نیز در این رویداد با بیان اینکه اقتصاد ما بر پایه سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی شکل یافته است، گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری اگر اقتصاد با مردم و برای مردم شروع شود، بهترین و برترین نوع اقتصاد خواهد بود.
 
وی با اشاره به تأسیس مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران «منتا» در استان آذربایجان‌شرقی گفت: افرادی که‌ ایده‌های خوبی دارند می‌توانند آن‌ ایده را به خلاقیت و نوآوری و سپس به یک واحد کسب‌و‌کار که منجر به کارآفرینی شود، تبدیل کنند. 
 
فتحی با بیان اینکه آینده مشاغل به سمت دانش‌بنیان در حال حرکت است، تصریح کرد: در سال ۱۴۰۰ با توجه به تعهد ایجاد اشتغال برای ۱۲ هزار نفر، این اداره کل توانسته است ظرفیت ۱۵ هزار اشتغال ایجاد کند.
 
«علی مشایخی» مدیرکل آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای استان آذربایجان شرقی، نیز در این مراسم گفت: هدف از برگزاری این رویداد بررسی چالش‌های آموزش‌های مهارت‌محور و آموزش‌های دانش‌بنیان است.
 
وی افزود: از جمله چالش‌های مهم در جامعه صنعت، عدم وجود نیروی کارِ ماهر، کارآمد و متخصص مورد نیاز صنعت است.
 
مشایخی اظهار داشت: حلقه مفقوده بین آموزش‌های دانشگاهی و صنعت، مهارت است به نحوی که بتوانیم نیاز صنعت را به نیروی کار متخصص و ماهر محقق کنیم.
 
رویداد RINO SKILL با بررسی چالش‌های آموزش‌های مهارتی دانش‌بنیان در رفع نیاز‌های صنایع و نقش سازمان آموزش فنی‌و‌حرفه‌ای در تبریز بر‌گزار شد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: