اشتغال و کارآفرینی با پرورش شتر مرغ در شهرستان ورامین

به گزارش روابط عمومی صندوق دکتر محمدی سرپرست و عضو هیأت مدیره صندوق در راستای حمایت از شرکت های تعاونی و توسعه بخش تعاون از تعاونی پرورش شتر مرغ مهدیس وارنا در شهرستان ورامین بازدید نمود.

این شرکت تعاونی با توان تولید بالای 15000 قطعه شتر مرغ یکی از بزرگترین و مدرنترین مزارع پرورش شتر مرغ در ایران می باشد.

در این بازدید مهندس رضایی مدیرعامل شرکت تعاونی مهدیس وارنا با ابراز خرسندی از حضور دکتر محمدی در این مجموعه بیان داشت: این مجموعه درزمینی به مساحت60 هکتار بنا شده است و با احداث 13000 مترمربع سالن های سرپوشیده جهت جوجه کشی، پرواربندی و مولد در حال فعالیت می باشد.

در ادامه این بازدید، محمدی سرپرست صندوق اظهار داشت: شتر مرغ نسبت به سایر دام ها دارای مزایای زیادی است که از جمله آنها مقاومت این حیوان نسبت به بیماری ها، شرایط نا مساعد جوی است، و کم بودن چربی گوشت شتر مرغ و غنی بودن از ویتامین های لازم موجب استقبال مردم شده است.

وی افزود: شتر مرغ از نظر تغذیه ای نیز حیوان بسیار کم هزینه ای است و گوشت آن از کیفیت خوبی برخوردار است و از لحاظ اقتصادی در صورت تأمین نهاده ها توجیه اقتصادی مناسبی داشته بازار هدف مناسبی برای عرضه و رشد می باشد.

وی در پایان افزود ما در صندوق می‌توانیم حمایت های همه جانبه ای در خصوص انواع ضمانت نامه های اعتباری و غیر اعتباری تا سقف 210 میلیارد ریال برای صنعت پرورش شترمرغ ارائه نماییم.
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: