جمعه ١٢ خرداد ١٤٠٢
EN
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، ضامن توسعه بخش تعاون
انتقادات و پیشنهادات
شناسه واریز
دفترچه راهنما
ارتباط با مدیر عامل
پیوندها
آمار بازدیدکنندگان

بازدید این صفحه: 82099
بازدید امروز: 397
کل بازدید: 6926760
بازدید کنندگان آنلاین: 3
زمان بازدید: 0/7000امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و بانک رفاه

تفاهم نامه همکاری معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، بانک رفاه کارگران و صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با هدف اجرای مصوبه ستاد ملی زن و خانواده با موضوع تسهیل ضمانت وام اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار امضا شد.
دکتر خزعلی با اشاره به اهتمام و جدیت آقای دکتر خاندوزی، وزیر اقتصاد، برای عملیاتی شدن این امر، از توجه ویژه ایشان به بهبود معیشت زنان سرپرست خانوار سپاسگزاری کرد و عنوان نمود: زنان سرپرست خانوار از آسیب پذیرترین اقشار هستند و در بسیاری از سفرهای استانی شاهد این هستیم که این زنان به دلیل نداشتن ضامن و پشتوانه‌های مالی، از تسهیلات مرتبط با زنان سرپرست خانوار محروم هستند و یا مجبور می‌شوند در برخی موارد با مراجعه به افرادی که شایسته نیستند این ضمانت را فراهم کنند.

دکتر خزعلی ضمن اشاره به اینکه زنان سرپرست‌خانوار عائله حکومت هستند و رئیس جمهور بر پشتیبانی از ایشان تاکید دارند، افزود: این تفاهم‌نامه زمینه اشتغال این زنان را فراهم می‌کند و همچنین عزت‌مندی و کرامت ایشان را حفظ می‌کند. 

معاون رئیس جمهور همچنین با قدردانی از همکاری معاونت تعاون وزارت کار، صندوق ضمانت و بانک رفاه جهت توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در حوزه اشتغالزایی، عنوان کرد: زنان سرپرست خانوار از خوش قول‌ترین افراد در بازپس دادن وام هستند.

دکتر خزعلی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه اعتبارات خوبی در این حوزه به زنان سرپرست خانوار داده شده است، امیدواریم این حمایت‌ها گسترش یابند تا جامعه هدف را بتوانیم گسترش دهیم.

دکتر زعفرانچی، معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده، در این نشست عنوان کرد: قرار است با این تفاهم‌نامه، در گام اولِ مراحل اجرایی سازی تسهیل ضمانت وام اشتغال‌زایی زنان سرپرست خانوار، مبلغ اعتبار لازم صندوق ضمانت، توسط بانک رفاه تامین گردد.

دکتر زعفرانچی افزود: بر اساس قانون ششم توسعه معاونت امور زنان و خانواده مکلف است که طرحی جامع برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را پیگیری کند و تسهیل ضمانت وام اشتغال‌زایی برای این زنان از جمله گام‌های مهم این اقدام محسوب می‌شود.

مهدی مسکنی، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست اظهار داشت: در حوزه رفاه اجتماعی و مقوله اشتغال، توجه به جامعه زنان سرپرست خانوار بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به مشکلات تامین وثیقه دریافت وام از سوی زنان سرپرست خانوار، افزود: با تامین 100 میلیارد ریال اعتبار اولیه توسط بانک رفاه و با پشتوانه صندوق ضمانت توسعه تعاون، دغدغه بخشی از زنان سرپرست خانوار را برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی رفع می کنیم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر لزوم تسهیل روند رشد تولید و کارآفرینی در کشور، گفت: اهتمام ویژه ای را از سوی معاونت امور زنان ریاست جمهوری برای اجرای این تفاهم نامه شاهد بودیم که لازم به قدردانی است.

مسکنی اجرای این طرح را مدلی موفق و قابل ارائه در سطح بین الملل عنوان کرد و اظهار داشت: حوزه رفاه اجتماعی و توجه نظام جمهوری اسلامی به خانوارهای آسیب دیده در دولت سیزدهم شاهد تحول و پویایی بوده است.

اسماعیل له‌لگانی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بانک رفاه کارگران، نیز در این نشست با اشاره به دستور ریاست جمهوری برای حمایت از اشتغال خانگی و جهش تولید در حوزه زنان سرپرست خانوار، اظهار داشت: با توجه به خوش حسابی این بخش از مخاطبین نظام بانکی، نگرانی از بابت بازپرداخت این تسهیلات نداریم.

البرز محمدی سرپرست صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نیز با بیان اینکه صندوق در ازای دریافت اعتبار تودیع شده از محل اعتبارات بانک، پنج برابر مبلغ را جهت صدور ضمانتنامه برای متقاضیان معرفی شده از سوی معاونت زنان تخصیص می دهد، گفت: ضمانت نامه های صادره از محل این تفاهم نامه  جهت اشتغال خرد بوده و تا سقف 1000 میلیون ریال به صورت 100 درصد اصل و سود تسهیلات از سوی صندوق تضمین می گردد.

وی افزود: در راستای سیاست های عدالت بخش دولت مردمی، آمادگی لازم برای حمایت همه جانبه از خانوارهای آسیب دیده در سطح کشور وجود دارد.

لازم به ذکر است این ضمانت وام، صرفا مختص زنان سرپرست خانواری است که توسط نهادهای وام دهنده و یا بانک عامل و نظر به اعتبار سنجی انجام شده و با توجه به مستندات لازم، مشکل ارائه ضمانت را داشته و متقاضی دریافت تسهیلات خرد اشتغالزایی می‌باشند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

طرح
ورود نمایندگی ها
مدارک مورد نیاز
نبض توسعه
معیارها و اولویت ها
بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.