کاهش شیب مهاجرت روستاییان با مدل روستاتعاون

بهترین مدل مردمی مدیریت اقتصادی، تعاونی است

 به گزارش روابط عمومی صندوق دکتر محمدی، سرپرست صندوق در هفتمین  نشست از دوشنبه‌های اندیشه‌ورزی که در محل معاونت امور تعاون برگزار شد گفت: بهترین مدل مردمی مدیریت اقتصادی، تعاونی است، در مدل تعاون مردم بهتر می‌توانند مشارکت کنند و ایده روستاتعاون همه به دنبال کُندکردن شیب مهاجرت روستاییان به شهرها است.

وی افزود: متأسفانه بهترین سن بهره‌برداران از روستا را از دست داده‌ایم. در حال حاضر میانگین سنی بهره‌برداران کشاورزی در روستاها بسیار افزایش یافته است و به ۵۹ سال رسیده و عملاً انتقال دانش فنی هم صورت نگرفته است.

سرپرست صندوق یادآور شد: ما با پیگیری پروژه‌هایی که به فقرزدایی ختم می‌شود، می‌توانیم خلأهای موجود را حل کنیم. باید از اقدامات جزیره‌ای ممانعت به عمل آید و همچنین باید تنظیم‌گری‌ها به سمتی رود تا روستایی روی پای خود بایستد تا اگر هم یک ارگانی از آن روستا خارج شد با مشکل مواجه نشود.

محمدی در پایان گفت: پول‌پاشی یک چالش بزرگی است که در نظام بانکداری ما وجود دارد و باید جلوی پول‌پاشی را گرفت. به باور من کلیدواژه مشترک کار برای مردم و با مردم باید در دستورکار مسئولان قرار گیرد و این امر سبب رشد اقتصاد روستاییان و عدم مهاجرت آنها به شهرها می شود .

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: