تعاون بستر حقوقی تحقق عدالت اجتماعی است

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در هفتمین هفته از دوشنبه‌های اندیشه‌ورزی گفت: تعاون بستر حقوقی برای تحقق عدالت اجتماعی است و ضروری است که هم‌افزایی در این رابطه صورت پذیرد.
به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از مرکز روابط عمومی اندیشکده تعاون و توسعه، هفتمین هفته از دوشنبه‌های اندیشه‌ورزی به همت اندیشکده تعاون، با عنوان «روستا تعاون» در ساختمان معاونت امور تعاون برگزار شد.

مهدی مسکنی، معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست با تأکید بر درگیر کردن مردم با امور مربوط به روستا گفت: در این مسیر باید کمی منسجم‌ و هدفمندتر عمل شود.

وی با اشاره به بحث احیای جهاد سازندگی تأکید کرد: وقتی که دولت سیزدهم انتخاب شد، موضوع احیای جهاد سازندگی را مطرح کردند و من جزء مخالفان احیای جهاد سازندگی هستم و باور من بر این است که نباید جهاد سازندگی را به شیوه دولتی اداره کرد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه طبق گفته رئیس جمهور اگر می‌خواهیم روستا را احیا کنیم باید اقتصاد روستا را احیا کرد، گفت: این موضوع کاملاً صحیح بوده و اکنون این فرصت هم فراهم است تا درباره اقتصاد روستا تصمیماتی گرفته شود و حتی بسترهای حقوقی و قانونی تحقق چنین تصمیمات تحت عنوان تعاونی فراهم است.

مسکنی ادامه داد: تعاون بستر حقوقی برای تحقق عدالت اجتماعی است و ضروری است که هم‌افزایی در این رابطه صورت پذیرد.

وی در پایان گفت: بخش تعاون یک سری ظرفیت‌‎ها را در درون خود جای داده که می‌تواند به رشد روستایی کمک کند، به عنوان مثال بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون که شرایط دریافت وام را برای تعاونی‌ها تسهیل می‌کند.نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: