معاون وزیر تعاون در گردهمایی مدیران تعاون استانها: روحیه همکاری در تعاونی ها باید تقویت شود

معاون تعاون، وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی گفت: روحیه همکاری و توسعه تعامل اقتصادی بین تعاونی ها کم است که این وضعیت باید تقویت شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، سید "حمید کلانتری" در گردهمایی سراسری مدیران تعاون استانهای کشور که در بندرعباس برگزار شد، افزود: همه وظیفه داریم مزیت ها و نقش سازنده تعاونی ها در کشور را شناسایی و به جامعه معرفی کنیم.

وی بیان داشت: هم اکنون 600 هزار عضو هیات مدیره تعاونی ها در کشور هستند که باید اثربخشی تعاونی ها در کشور افزایش یابد و تعاونی ها در بخشی از حوزه ها دارای مزیت نسبی هستند که باید بر روی بهره گیری بهینه از این ویژگی ها متمرکز شویم.

کلانتری تاکید کرد که  باید مدیریت و هم افزایی تعاونی ها و اتحادیه های تعاونی و اتاقهای استانی و ارتباط شبکه ای را میان تعاونی ها افزایش دهیم.

به گفته معاون امور تعاون، سرمایه اجتماعی مهمترین رکن برای توسعه است و تعاونی ها از جمله بسترهای تقویت سرمایه های اجتماعی هستند.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بخش تعاون دارای مزیت های بسیاری است که باید ظرفیت های متعدد برای معرفی این بخش به جامعه به حرکت درآید.

کلانتری تصریح کرد: یکی از مزیت های بزرگ بخش تعاون وجود شبکه بزرگی از تعاونی ها در کشور است و حدود 11 میلیون نفر در کشور عضو تعاونی ها هستند که می توان با استفاده از آن حرکت های بزرگی را انجام داد.

وی با تاکید بر لزوم توجه به اقتصاد درون زا، گفت: با توجه به پایین آمدن قیمت نفت باید برای جبران کاهش درآمدهای ارزی به اقتصاد داخلی و درون زا توجه کنیم که تعاونی ها مهمترین نقش را در این زمینه دارند.

معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: دولت و مجلس تمهیدات قانونی خوبی را برای بخش تعاون داشته اند که باید به دنبال تخصیص مناسب اعتبارات این بخش و اجرای قوانین مصوب باشیم.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: