يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
" صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون از بین متقاضیان واجد شرایط در سراسر کشور ، نمایندگی فعال می پذیرد.
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

رشد30درصدی عملکرد صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون

در سال 1395

صندوق ضمانت سرمایه­ گذاری تعاون سال ۱۳۹۵ را که به اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" نام گرفته بود، همچون گذشته با برنامه ریزی کارشناسانه برای حمایت از تولید داخلی، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری از طریق تحرک و رونق اقتصادی و مقابله‌ی با رکود آغاز و تا پایان سال نیز با جدیت، بر اجرا و پیگیری برنامه های تعیین شده تاکید داشت . این صندوق به‌عنوان سازمان زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعتقاد به توان بالقوه داخلی در ایجاد اشتغال و افزایش تولید، بر آن بوده تا با تضمین و توانمندسازی کسب و کارهای کوچک و متوسط از طریق مجموعه‌ای متنوع از خدمات، بر توان مالی، قدرت رقابت‌پذیری و میزان سهم بازار بنگاه ها افزوده و زمینه‌ساز رشد و توسعه تولید داخلی شود. مرقومه پیش رو، گفتگویی است با دکتر مهدی حسین نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، پیرامون فعالیت هایی که در سال 1395در این مجموعه، که توسط اداره روابط عمومی و امور بین الملل صندوق صورت گرفته است.

   جناب آقای حسین نژاد، چه اقداماتی در سال گذشته برای گسترش فعالیت های مجموعه تحت امر جنابعالی انجام شده؟

یکی از اقدامات موثر و ماندگار صندوق در سال 1395 ایجاد ظرفیت های جدید در اساسنامه است. طی تغییرات صورت گرفته، صندوق می تواند علاوه بر شرکت های تعاونی، اعضاء تعاونی، شرکت های دانش بنیان، شرکت های خرد و کوچک و متوسط که کمتر از 50 نفر شاغل داشته باشند را نیز تضمین نماید. همچنین برابر ظرفیت­های قانونی و اساسنامه­ای، این صندوق می­تواند در تشکیل شرکت های ضمانت تخصصی و منطقه ای مبادرت ورزیده و از این طریق به گسترش صنعت تضمین و نظارت بر صندوق های ضمانت بپردازد.

  با توجه به اینکه تعامل مثبت با ذی نفعان در رشد عملکرد صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نقش بسزایی دارد، برای افزودن ذی نفعان نیز فعالیتی صورت گرفته؟

بانک ها از ذینفعان اصلی ضمانت نامه ها هستند و یکی از راه های گسترش خدمات جلب همکاری بانک های کشور است. بدین ترتیب دسترسی بنگاه ها به منابع بانکی تسهیل شده و شرکت های بیشتری می توانند از خدمات صندوق استفاده نمایند. صندوق در این سال ضمن تمدید قرارداد با بانک های گذشته، نسبت به انعقاد تفاهم با پست بانک، بانک سینا و بانک صادرات اقدام کرد تا از این طریق نیز مسیر خدمت رسانی مطلوب تر به هموطنان هموار گردد.

 

    در سال1395، تعیین و اجرای سیاست های بالا دستی بر روند کاری صندوق تاثیری داشته است؟

طرح تکاپو به عنوان مصوبه شورای عالی اشتغال و یکی از برنامه های اصلی و محوری توسعه اشتغال در کشور است که صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در سال95 در اجرای آن سهم داشته است. این طرح با هدف توسعه اشتغال پایدار از طریق بهسازی دینامیک اشتغال در سطح مناطق  و توسعه رسته‏های کسب‏وکاری منتخب و اولویت‌دار در سطح ملی و استان‏ها است.  در راستای همکاری‌های مشترک و به منظور استفاده بهینه از ظرفیت صندوق در اجرای طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو )، جهت تضمین طرح ها تفاهم نامه ای میان معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان توسعه صنعتی ملل متحد و صندوق ضمانت‌سرمایه گذاری تعاون منعقد شد تا گام موثری در در راستای اشتغال زایی سراسر کشور برداشته شود.

ضمناً بنا بر همکاری های مشترک بین صندوق، معاونت روستایی ریاست جمهوری و صندوق کارآفرینی امید، امکان راه اندازی طرح های روستایی با تضمین صندوق فراهم شده‌است. صندوق با طراحی ضمانت نامه کل به جزء، مشکل وثیقه طرح های روستایی را مرتفع نموده و سبب ایجاد طرح در مناطق روستایی گردیده.، که طی اجرای این محصول طرح هایی در استان سیستان و بلوچستان، کرمان، کردستان، البرز و ... تامین مالی شده و در حال ایجاد هستند.

   در نتیجه فعالیت های ذکر شده، رشد صدور ضمانت نامه ها و تضمین سرمایه گذاری های داخلی به چه نحوی بوده است؟

این صندوق در سال 95 با صدور ضمانت نامه جهت طرح های اشتغال زا  بالغ بر 3.884.445 میلیون ریال موافقت نموده که از این عدد مبلغ 2.574.200 میلیون ریال منجر به صدور ضمانت نامه شده. باعنایت به میزان صدور ضمانت نامه در طرح ها و نظر به نسبت اهرمی که ضمانت نامه در ایجاد سرمایه گذاری دارد، عملکرد صندوق نسبت به سال گذشته حدود 30 درصد رشد داشته است.

  و این رشد ناشی از اقداماتی نظیر بهبود فرآیندها، ارتقا توان فناوری و تکنولوژیکی و خلق محصولات جدید، انعقاد تفاهم نامه های همکاری و اطلاع رسانی مطلوب بوده است. به طوری که توانسته ایم در تمامی حوزه های عملکرد (مطابق جداول ذیل) در مقایسه با مدت مشابه سالهای پیشین رشد چشمگیری را شاهد باشیم.
  در پایان، اگر به نکته و سخنی اشاره نشده، بیان نمایید؟

دستیابی به این رشد مرهون حمایت های وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اعضا محترم هیئت مدیره و تلاش های همه همکاران صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون بوده که به این وسیله از ایشان کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.٠٨:٣٥ - سه شنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٦    /    شماره : ٨٥١    /    تعداد نمایش : ٥٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.