جمعه ٢٦ دی ١٣٩٩
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، ضامن توسعه بخش تعاون
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


اصلاح قانون تعاون موجب ظهور توانمندي بخش تعاون

معاون امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي در دومين روز از سفر به استان آذربايجان غربي، اصلاح قانون بخش تعاون را زمينه ساز بهبود وضعيت بخش تعاون دانست.
به گزارش روابط عمومي صندوق، محمدجعفر کبیری كه به همراه مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون به استان آذربايجان غربي سفر كرده است، روز یکشنبه در جمع مدیران بخش تعاون آن استان و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ارومیه افزود: در صورت جمع بندی و تصویب اصلاح قانون بخش تعاون، توانمندی های این بخش به خوبی به بروز و ظهور می‌رسد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به معطل بودن لایحه اصلاح قانون بخش تعاون طی ۹ سال گذشته در مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین تکلیف و تصویب این لایحه می‌تواند زمینه ساز بهبود وضعیت این بخش مهم اقتصادی در کشور باشد.
وی با اشاره به شرایط سخت تحریم و اثرگذاری شیوع کرونا به حوزه اقتصاد کشور، بیان کرد: توسعه تعاون در راستای کمک به تاب آوری در کشور تاثیر بسیار زیادی دارد و می‌تواند سدی مناسب در مقابل آثار منفی تحریم ها باشد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه ۹۴ هزار تعاونی در کشور فعال است، ادامه داد: باید تلاش کنیم تعاونی‌های موجود را تقویت کنیم که در این راستا، توسعه شفافیت و نوآوری در این بخش، اصلي اساسی است.
کبیری تاکید کرد: برای احیای اعتماد مردم به بخش تعاون، باید این بخش به اتاق شیشه ای تبدیل شود.
وی با اشاره به اینکه به طور مثال، کمتر از پنج درصد تعاونی های مسکن در کشور دچار مشکل هستند، اظهار کرد: ۹۵ درصد این تعاونی ها، فعالیت بسیار خوبی داشته اند و بدون مشکل، مساکن اعضا را تحویل داده اند.
وی همچنین با اشاره به الزام قانونی برای اختصاص ۳۰ درصد درآمد حاصل از واگذاری ها به بخش تعاون در کشور، ادامه داد: کمترین رقم در این خصوص از سال ۱۳۸۹ تاکنون، ۱۹۰ هزار میلیارد ریال برآورد شده که البته همه این رقم مربوط به این دولت نیست.
کبیری همچنین با اشاره به  اختصاص خطوط اعتباری ویژه در راستای توسعه بخش تعاون در کشور، افزود: ایجاد خط اعتباری ۷۵ هزار میلیارد ریالی برای حمایت از تعاونی های مسکن با اولویت تعاونی های مسکن کارگری، ایجاد خط اعتباری برای تعاونی های توسعه و عمران شهرستان، خط اعتباری با نرخ ترجیحی هشت تا ۱۲ درصدی برای تعاونی های جوانان، زنان و توان یابان، خط اعتباری برای توسعه بازار تعاونی ها با نرخ ۱۴ درصد از جمله این موارد است.
همچنين معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست با هیات رییسه اتاق تعاون آذربایجان غربی در ارومیه، گفت: فاز دوم سامانه جامع تعاون در راستای ارتقای شاخص های شفافیت در کشور راه اندازی شده است.
محمدجعفر کبیری افزود: بخش تعاون هم اینک در بخش دولتی و غیردولتی نیازمند اصلاح و ارایه راهبرد جدید برای احیای و گسترش اعتماد عمومی است و این بخش نمی‌تواند بارسنگین تخلفات اتفاق افتاده در تعاونی‌های متخلف را همچنان بر دوش بکشد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نقش و اهمیت صندوق‌های ضمانت در توسعه فرهنگ تعاون در کشور، اظهار کرد: صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون باید طرح های توجیه دار اقتصادی را برای سرمایه گذاری و مشارکت به مردم معرفی کند.
کبیری با قدردانی از همسویی و رویکرد مشترک اتاق تعاون و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در راستای گسترش بخش تعاون، گفت: تعامل داخلی بخصوص بین صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون، بانک توسعه تعاون، اتاق تعاون و تعاونی ها برای بهبود خدمات دهی به تعاونگران گسترش یابد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.