جمعه ٢٦ دی ١٣٩٩
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، ضامن توسعه بخش تعاون
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


ريشه كن سازي فقر و محروميت با فعاليت بخش تعاون

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آیین افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران و اندیشکده تعاون از کمک 30 میلیارد تومانی معاونت علمی و فناوري ریاست جمهوری به این مرکز خبر داد.

به گزارش روابط عمومي صندوق، محمد شریعتمداری در آیین افتتاح مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران منتا و اندیشکده تعاون که با حضور سورنا ستاری" معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، "محمد رضا پور ابراهیمی" و "مهدی عیسی زاده" روسای کمیسیون های اقتصادی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی،"محمد کبیری" معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، "پرویز کرمی" دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق  و "حمید رضا طیبی" رئیس جهاد دانشگاهی، "مهدي حسين نژاد" مديرعامل صندوق ضمانت سرمايع گذاري تعاون و جمع ديگري از مسئولين برگزار شد، گفت: امروز در یک نقطه عطف تاریخی قرار داریم و اندیشکده تعاون و مرکز نوآوری توسعه تعاون را افتتاح می‌کنیم .
‎وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص 230 میلیارد تومان خط اعتباری برای فعالیت تعاون های دانش بنیان این مراکز  خبر داد و گفت: 20 میلیارد تومان برای حمایت از منتا، 10 میلیارد تومان برای شهرستان ها و اندیشکده ،جمعا 30 میلیارد تومان کمک از سوی معاونت علمی و فناوري ریاست جمهوری اختصاص یافت.
‎وی افزود: حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشان از اهمیت این موضوع دارد و در دوره مدیریت دکتر ستاری فعالیت شرکت های دانش بنیان اوج گرفت .
‎شریعتمداری با بیان اینکه قانون اساسی ساختار اقتصادی ایران را به سه بخش دولتی، خصوصی و تعاونی تقسیم می‌کند و تامین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه کن کردن فقر و محرومیت را ناشی از فعالیت تعاونی می داند، خاطر نشان کرد: با وجود همه تلاش‌هایی که انجام شده کماکان شاهد تمرکز ثروت در دست گروه خاصی هستیم و دولت به عنوان کارفرمای بزرگ فعالیت می‌کند.
‎وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فرهنگ اقتصاد ایران به تعاونی نزدیک تر است افزود: معاون امور تعاون، نماینده ویژه برای هفت استان‌ کشور معین کرده که در مراکز استان و شهرستان ها فعال باشند و فعالیت بانک توسعه تعاون، معاونت تعاون، معاونت توسعه، فنی حرفه ای ، بهزیستی و همه نهاد های دخیل را بررسی کنند و زمینه اقدامات اجرائی را فراهم آورند.
‎شریعتمداری با بیان اینکه منظور از نوسازی تنها حمایت از شرکت‌های دانش بنیان جدید نیست خاطر نشان کرد: دانش بنیان کردن تعاونی های موجود نیز برعهده ماست.
‎وی افزود: درحال حاضر 11 مركز نوآوري و توسعه تعاون تشکیل شده و تا پایان سال به 22 مرکز می رسد .
‎وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اين مركز، فعالیت خود را از قبل آغاز کرده و امروز به صورت رسمی افتتاح می شود .
‎وی با اشاره به فعالیت شرکت های بزرگ تعاونی در دنیا خاطر نشان کرد: تمام فعالیت های شیلات و آبزیان در کشور به صورت تعاونی انجام می شود و سایر بخش ها مخصوصا کشاورزی نیز مستعد دانش بنیان شدن هستند و از طرف دیگر مراکز نوآوری و توسعه تعاون باید شرکت های دانش بنیان جدید که با ذوق و اندیشه جوانان فرهیخته تاسیس می شوند را در قالب تعاونی مورد حمایت قرار دهند تا این دو در کنار هم بتوانند  فعالیت اقتصادی ایران را به نتیجه مطلوب برسانند.
‎شریعتمداری با بیان اینکه، شفافيت، محور اصلی کارهاست و حتما باید استمرار پیدا کند تصریح کرد: در گذشته فرایند ثبت تعاونی دو ماه به طول می انجامید اما امروز در سامانه جامع  کمتراز یک هفته انجام می‌شود.
‎وی با اعلام اینکه در بانک توسعه تعاون یک شعبه (VIP )  که بتواند خدمات ویژه ای را به همه مراکز دانش بنیان و استارتاپ ها ارائه کند ایجاد شده است، گفت: همه مراکزی که تسهیل گر فعالیت تعاونی ها در کشور هستند، اینجا نماینده دارند و این مرکز می‌تواند برای راهنمایی و مشاوره به تعاونی‌هایی که مشکل دارند عمل کند.
 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.