سه شنبه ٠٨ مهر ١٣٩٩
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


صدور ضمانت‌نامه تا 500 میلیون تومان برای تعاونی‌های زنان سرپرست خانوار

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون گفت: برای حمایت از تعاونی‌های زنان سرپرست خانوار تا سقف 500 میلیون تومان ضمانت‌نامه صادر می‌شود.

به گزارش روابط عمومی صندوق، مهدی حسین‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که عمده مشکل فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها برای ایجاد یک کسب و کار تعاونی، بحث ضمانت برای وام‌های بانکی است، در این زمینه چه اقدامی انجام می‌دهید، گفت: تعاونی‌هایی که توسط فارغ‌التحصیلان دانشگاه تشکیل می‌شود، اولا مرکز نوآوری تعاون وجود دارد که این طرح‌های اولیه فارغ‌التحصیلان در آنجا بررسی می‌شود و اگر از ابتدا بگویند این طرح توجیه ندارد، به آنها کمک می‌شود تا یک طرح توجیه‌دار تهیه کنند، اما اگر توجیه اقتصادی داشته باشد، برای تعاونی‌های جوانان و فارغ‌التحصیلان تا سقف 500 میلیون تومان ضمانت‌نامه خرد با چک و سفته ارائه می‌شود و اگر این فارغ‌التحصیلان ملک داشته باشند به اندازه بعلاوه 30 درصد از حجم سرمایه‌گذاری آنها تا سقف 21 میلیارد تومان ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری برای تعاون صادر می‌شود.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون در مورد تعاونی‌های زنان گفت: برای زنان سرپرست خانوار که شرکت تعاونی تشکیل داده‌اند تا سقف 500 میلیون ضمانت نامه برای دریافت وام بانکی در قبال چک و سفته از همه اعضا صادر می‌شود. معمولا 7 نفر زن سرپرست خانوار که در یک تعاونی دور هم جمع می‌شوند می‌توانند از این ضمانت‌نامه‌ها برای تسهیلات استفاده کنند.

حسین نژاد این نکته را هم گفت: اولویت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون بر روی شرکت‌های تعاونی بزرگ مقیاس مانند تعاونی عمران شهری و تعاونی‌های توسعه و نوسازی شهرها و نیز شرکت‌های تعاونی سهامی عام قرار گرفته است.

وی ادامه داد: صندوق توسعه تاکنون 3 هزار میلیارد تومان از سال 91 تاکنون ضمانت نامه برای دریافت تسهیلات تعاونی صادر شده است که 80 درصد این رقم مربوط به سه سال اخیر بوده است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.