سه شنبه ٠٨ مهر ١٣٩٩
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


موافقت شریعتمداری با پرداخت منابع ریالی به تعاونی هایی که 60 درصد پیشرفت دارند.

 وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پرداخت منابع ریالی به تعاونی هایی که 60 درصد پیشرفت دارند با استفاده از ظرفیت بانک توسعه تعاون موافقت کرد .         
به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از  مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری مشترک با قوه قضاییه در حوزه تعاونی ها با تاکید بر نقش گسترده تعاونی ها در  اقتصاد کشور گفت: این تفاهم نامه می تواند نمونه ای برای بخشی از تعاونی های کشور باشد تا بتوانیم قدم بزرگی در جهت بازگرداندن فرهنگ تعاون به اقتصاد ایران برداریم .

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت بخش تعاون اشاره کرد و گفت: با وجود سند بخش تعاون، این بخش هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده و سهم آن در اقتصاد همچنان محدود است.

شریعتمداری علت عدم اقبال مردم به تعاونی ها در سالهای گذشته را عدم نظارت و خروج شفافیت از بخش تعاون دانست و گفت : خوشنامی که بخش تعاون به ویژه در اوایل پیروزی انقلاب داشت بسیاری از مردم، حتی کارگران و کارفرمایان را بر آن داشت تا  درصدد تشکیل تعاونی ها باشند.

وی افزود: در گذشته فرهنگ تعاونی و فرهنگ اسلامی توانست ارتباط وسیعی بین مردم به وجود آورد و معتقدم عدالتی که در رابطه با اقتصاد تعاونی وجود دارد در اقتصاد خصوصی نیست .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: این نوع نگاه در روش اقتصادی شهید بهشتی به دلیل شناخت از فرهنگ اسلامی  و مطالعه پیرامون فعالیت تعاونی های دنیا وجود داشت و به همین دلیل ایشان بر وجود بخش تعاون در قانون اساسی تاکید داشتند.

وی ادامه داد: همین نوع نگاه دست اندرکاران در اوایل انقلاب موجب شکل گیری وزارتخانه ای در این حوزه شد و نظارت، هدایت و تشویق دولت از تعاونی ها گسترش یافت به طوری که  تعاونی ها در دوران دفاع مقدس خدمات ارزنده ای ارائه کردند .

شریعتمداری بر تقویت تعاونی ها با پیگیری سند توسعه و اصلاح قانون بخش تعاون بعنوان دو گام اساسی تاکید و بیان کرد: باید اعتماد به بخش تعاون بازگردانده شود، به همین منظور در وزارتخانه سامانه جامع بخش تعاون تاسیس شده و تمام اطلاعات تعاونی ها اعم از بخشنامه ها، جلسات هیات مدیره ، سامانه هوش تجاری، مصوبات تعاونی ها و ... در آن به روز رسانی می شود و همه اعضا کاملا به تمامی امور واقف هستند .

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی اظهارکرد: سهولت در ثبت شرکت های تعاونی ، هیات مقرارت زدایی از کسب و کار و بهبود فضای کسب و کار از برکات این سامانه است .

وی ادامه داد: برقرای پیوند بین سامانه ثبت شرکت ها و سامانه تعاون کار با ارزشی است و  به پیشبرد اهداف شفافیت کمک و مدخل ورود فساد را نا امن می کند  .

محمد کبیری، معاون امور تعاون نیز در این جلسه با اشاره به تفاهمنامه مشترک میان دو دستگاه تصریح کرد: پیرو توافقات صورت گرفته در دو ماه گذشته به منظور تلاش هر دو دستگاه در کنار تعاونی های مسکن قوه قضاییه و ساماندهی آنان یک همکاری مشترک اجرایی و حقوقی صورت گرفته است تا فرایندها به صورت شفاف انجام شود .

وی افزود: مذاکراتی خوبی انجام شده تا بتوانیم گام مهمی در راستای ساماندهی تعاونی های مسکن و مشکلات این حوزه برداریم و امیدوارم با اتصال به سامانه هوشمند بخش تعاون مدخل ابهامات که در تعاونی های مسکن مرسوم است مسدود شود و فعالیت آنها در اتاق شیشه ای ادامه یابد .

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.