چهارشنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٩
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


اختصاص 20 درصد از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به بخش تعاون

به  گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از خبر گزاری بازار کار، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه امسال ۱۲ مرکز نوآوری در بخش تعاون افتتاح می‌شود، گفت: ۲۰ درصد از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی را به بخش تعاونی اختصاص خواهیم داد.
به گزارش ایرنا، «محمد شریعتمداری » روز دوشنبه در جلسه وبینار بین‌المللی تجربه‌نگاری الگوهای بهبود کسب و کارهای تعاونی در کشورهای مختلف، اظهار داشت: استفاده از تعاونی‌ها یکی از عدالت‌محورترین فعالیت‌های اقتصادی است.

وی افزود: انتخاب شعار اتحادیه تعاونی‌های جهانی مبنی برمباحث اقلیمی، نشان می‌دهد تعاونی‌ها به مسائل روز توجه دارند و یکی از بهترین اشکال برای تحقق اقتصاد سبز هستند.

وزیر تعاون ادامه داد: تعاونی‌ها در کنار ایجاد عدالت اجتماعی، می‌تواننددنیای زیباتری را ترسیم کنند. ما به عنوان یکی از پیشتازترین‌ها در حوزه تعاونی‌ها می‌توانیم در این عرصه نقش‌آفرینی کنیم. البته تعاونی‌های ما هم اکنون نیز در این حوزه فعال هستند.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا، ما را از اهداف اساسی دور نکرده است، گفت: تعاونی یعنی حرکت مشارکت‌جویانه، از این رو با استفاده از تکنولوژی، امروز مسائل مربوط به تعاونی را در کشور و جهان بررسی شد.

شریعتمداری با بیان اینکه ۹۴ هزار تعاونی با ۱۰ میلیون نفر عضو در کشور داریم،  افزود: ۱.۷ میلیون اشتغال در حوزه های مختلف تولیدی، خدماتی و توزیعی ایجاد شده است. ۱۰۴ تعاونی توسعه عمران‌شهری در کشور تشکیل شده است.

وزیر کار ادامه داد: ۲۰ درصد از اعتبارات اشتغال پایدار روستایی را به بخش تعاونی اختصاص خواهیم داد.

وی گفت: مرکز ملی توسعه تعاون را به زودی افتتاح خواهیم کرد؛ همچنین برای حمایت از تعاونی‌های دانش‌بنیان با معاونت علمی رئیس جمهوری تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کردیم. از سویی دیگر در سال جاری بانک توسعه تعاون با افزایش سرمایه خدمات بیشتری امسال ارائه خواهد داد. صندوق ضمانت تعاونی‌ها با افزایش ۷۵ درصدی سقف ضمانت‌نامه‌های قابل صدور گام مهمی برای حمایت از تعاونی‌ها برداشته است. اتحادیه تسهیل‌گری نیز برای توسعه تعاون طی روزهای آتی افتتاح خواهد شد.

شریعتمداری با بیان اینکه ایران از اقتصاد سبز حمایت می‌کند، از آمادگی کشور برای نقش‌آفرینی در این حوزه و حمایت از تعاونی‌های متخصص در این بخش خبر داد.
همچنین در پایان این جلسه، سامانه اتحادیه تسهیل‌گری توسعه تعاون افتتاح شد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.