پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


حمایت از استارت آپ‌ها در قالب تاسیس شرکت تعاونی/ ثبت شرکت در ۵روز


معاون وزیر تعاون با اشاره حمایت از استارت آپ ها و ایده های نو در صورت ثبت فعالیت خود در قالب شرکت تعاونی، از صدور ضمانت نامه تا ۵۰۰ میلیون تومان بدون وثیقه برای این شرکت ها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از خبرگزاری مهر، محمد کبیری با اشاره به حمایت از ایده‌های نوآورانه در قالب تأسیس شرکت تعاونی، اظهار داشت: در حوزه‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی شرکت‌های تعاونی فعال هستند که استارت آپ‌ها نیز با توجه به ماهیت فعالیت چندین جوان با ایده‌های خلاقانه به دلیل فعالیت‌های گروهی به نوعی «تعاونی» محسوب می‌شوند اما چون منابع مالی ندارند عموماً به دنبال جذب سرمایه گذار هستند.

وی افزود: ما داریم سعی می‌کنیم بستری را فراهم کنیم تا در قالب کارگروه مشترک وزارت تعاون و معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان طرح‌های سازمان‌های مردم نهاد (NGO) که دارای توجیه اقتصادی باشند در صورت تأیید در کارگروه مورد حمایت‌های مالی و غیرمالی قرار گیرند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه هدف ما پرداخت تسهیلات به طرح‌های فاقد توجیه اقتصادی نیست، گفت: تسهیلات زمانی پرداخت می‌شود که طرح اقتصادی باشد و قابلیت بازگشت داشته باشند تا با هدایت نادرست تسهیلات، جوانان بیکار به جوانان بیکار بدهکار تبدیل نشوند به همین دلیل امکانات دو وزارتخانه را در راستای حمایت تعاونی‌های جوانان با محوریت دانش بنیان بسیج کردیم.

کبیری با اشاره به مزیت فعالیت استارت آپ ها در قالب شرکت تعاونی نسبت به سایر انواع ثبت شرکت گفت: علاوه بر ویژگی معافیت ۲۵ درصدی همه شرکت‌های تعاونی از مالیات بر درآمد، اما استارت آپ ها و فعالیت‌های فناورانه ای که در قالب تعاونی فعالیت خود را آغاز کنند تسهیلات با نرخ ترجیحی به آنها پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین برای اینکه بازپرداخت اقساط تسهیلات پرداختی تسهیل شود، تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان ضمانت نامه بدون وثیقه برای استارت آپ ها صادر می‌کنیم که امکانات ویژه ای برای این فعالیت‌های فناورانه است. در عین حال برای تحقیق و توسعه تعاونی‌ها نیز تا یک میلیارد تومان ضمانت نامه صادر می‌شود.

معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار با بیان اینکه با راه اندازی سامانه جامع هوشمند بخش تعاون ثبت شرکت‌های تعاونی به صورت غیر حضوری فراهم است، افزود: برای حمایت از تعاونی‌های استارت آپی که به صورت ویژه مورد حمایت قرار می‌گیرند مشروط به تکمیل مدارک و استعلام برخط و بهنگام اطلاعات حداکثر پنج روز است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.