شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


در شهرستان ری

با حضور کبیری معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهدی حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، اعضای هیات مدیره بانک توسعه تعاون ، بخشدار و رییس شورای بخش کهریزک ، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها، کارآفرینان و جمعی از تولیدکنندگان در روستای قلعه نو چمن بخش کهریزک نشست تخصصی بررسی، توسعه و مشکلات تعاون گران کارآفرین شهرستان ری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق؛ در این نشست معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ارائه تسهیلات 1.5 میلیارد دلاری معادل بیش از 18 هزار میلیارد تومانی دولت به کارآفرینان در سراسر کشور خبر داد.

محمد جعفر کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست تخصصی بررسی، توسعه و مشکلات تعاون گران کارآفرین شهرستان ری اظهار داشت: در بخش تعاون به دنبال این هستیم که در فضاهایی شبیه این مکان‌ها را کمک جدی کنیم چرا که معتقدیم حمایت از تعاونی‌ها به ایجاد اشتغال پایدار منطقه ای و بازار کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه در این بازدیدها سعی می شود مشکلات و چالش‌های روبه رو برای توسعه کار را از نزدیک بشنویم و در همان جا تصمیم بگیریم، ادامه داد: نرخ بازار اعلامی 18 ولی در عمل بالای22 و 23 و حتی 24 درصد است و سرمایه در گردش 15 درصد و وام قرض الحسنه 4 درصد نیز به طور محدود در اختیار دوستان بعد از درخواست قرار می‌گیرد که معمولا با ارائه درخواست تا دو برابر ضمانت نامه که صندوق ضمانت با سفته صادر می‌کند تسهیلات با نرخ‌های اعلام شده ارائه می‌دهد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تسهیلات 1.5 میلیارد دلاری معادل بیش از 18 هزار میلیارد تومانی دولت به کارآفرینان در سراسر کشور خاطرنشان کرد: تسهیلات دهی فقط به اشتغال پایدار کمک نمی‌کند و تولید انجام شده اگر بر اساس نیاز بازار نباشد آسیب می‌رساند.

کبیری با بیان اینکه توسعه بازار با رویکرد کمک کردن خصوصا در بودجه سال بعد در بخش تعاون لحاظ می‌شود، اضافه کرد: با تسهیلات داده شده اگر به توسعه بازار کمک نشود آسیب رسانده و در بخش‌های مختلف مشکل‌ساز می‌شود.

وی در حالی که شرایط بودجه را خاص دانست ولی معتقد بود اما همین منابع معطل مانده که در اختیار نهادهای مختلف بخش دولتی است باید توسط فرمانداران و بخشداران احصاء شود.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه به صورت خاص بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری فارغ از تسهیلات اشتغال روستایی که سامانه آن بسته شده و بیش از نیمی از آن پرداخت شده کمک می‌کنند، یادآور شد: بیمه تعاون هم در بعضی حوزه مرتبط کمک می‌کند که نرخ تعاونی زنان تا 20 درصد تخفیف درصورت معرفی اعمال می‌شود.

کبیری با بیان اینکه قوانین خوبی داریم که بعضا به دلیل منابع محدود دولت اجرا نشده است، ابراز داشت: اعضای تعاونی‌ها که شاغل در مجموعه‌ها هستند باید 20 درصد تخفیف پیش بینی شده را تامین اجتماعی بپردازد که به دلیل منابع محدود انجام نشده است.

وی از تخفیف 20 درصدی سال آینده تعاونی زنان و توان یاب در صورت پیش بینی بودجه خبر داد و گفت: در آموزش و توانمندسازی مشکلی نداریم و برای آموزش بر اساس نیاز بازار و آموزش منجر به اشتغال پایدار آمادگی کامل داریم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسعه بازار محصولات و کمک به مجموعه‌های برند ملی تأکید و افزود: کاری که آمریکا ظالمانه به ما تحمیل کرد آن طرفش هدیه‌ای است که حواسمان نیست که قیمت تمام شده محصولات ما در بازارهای منطقه‌ای و جهانی به شدت رقابتی شده که اگر محصولات ایرانی ما ظرف سه سال آینده به بازارهای منطقه برسد در یک بازه زمانی می‌توانند در کیفیت هم رقابت کنند.

در پایان این نشست معاون امور تعاون و مدیرعامل صندوق ضمانت بخش تعاون کشور به بازدید از طرحهای کار آفرین و تعاونی شهرستان ری روستای قلعه نو چمن پرداختند و پای صحبتهای کارفرینان و تعاونگران این بخش نشستند تا با حل مشکلات و موانع تولید در این روستا مسیر تولید کالای ایرانی را هموار نمایند.
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.