پنج شنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


شفافیت راه حل به صفر رساندن هدررفت منابع است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که شفافیت راه حل به صفر رساندن هدررفت منابع است، گفت: امروز شفافیت بیش از گذشته در پرداخت منابع و تسهیلات  وجود دارد و این شفافیت اکنون در معرض دید مردم قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، "شریعتمداری» در جریان سفر به استان مرکزی در یکصد و چهاردهمین جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان مرکزی افزود: مشکلات واحدهای هپکو و آذرآب ساختاری و تاریخی است، ریشه اصلی این واحدها در واگذاری به اشخاص است و راه‌حل اصلی رفع مشکلات این واحدها نیز در واگذاری است.
وی بیان کرد: در استان مرکزی ۲ هزار و ۷۳۹ واحد صنعتی فعال وجود دارد که ۴۰ واحد آن در شرایط بحرانی و خاص است و تعدادی از واحدها مانند هپکو و آذرآب در کشور صدای زیادی کردند و در هر نشست بررسی مشکلات کارگران هپکو و آذرآب بر پرداخت حقوق این قشر تاکید شده اما آنچه مورد نیاز کارگران این واحدها است، تعیین تکلیف مالکیت واحدهای صنعتی است تا کارگران بدانند آینده آنها در خطر نیست.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: حمایت از کارگران تنها در چارچوب قانون انجام می‌شود، اگر نظم اجتماعی برهم خورد امکان حمایت نیست و در راستای حق و حقوق کارگران همه تلاش‌ها به کار گرفته شده‌است و هیچ کوتاهی صورت نمی‌گیرد .
وی گفت: آذرآب چشم و چراغ صنعت ایران است مگر می‌توان این واحد تولیدی را رها کرد، یک عذرخواهی به مردم و کارگران بدهکار هستیم زیرا باید زودتر از این وضعیت مالکیت این واحدها مشخص می‌شد.
شریعتمداری اظهار کرد: تعداد زیادی از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور خصوصی‌سازی شده، اگر تحت شرایطی تعدادی از آنها مطلوب نبود باید تصمیم گرفته شود که برگردد، نباید معطل شد.
وی تصریح کرد: وقتی اعلام می‌شود حقوق کارگر واحدهای مشکل دار پرداخت شد، منظور حداقل حقوق است، باید این درد را احساس کرد که کارگران شرایط سختی دارند و باید مشکلات صنفی آنها با گوش جان شنیده شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حفظ اشتغال موجود مهمترین برنامه و هدف مهم دولت است و  از همه ابزارها استفاده می‌شود تا اشتغال‌های موجود کشور حفظ شود.
 شریعتمداری گفت: اگر تمام طرح ها، برنامه‌ها و فعالیت های اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار گیرد ممکن است به برنامه مورد نظر دست پیدا نکنیم  بر همین اساس استان‌ها در ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی باید پالایشی از برنامه‌های این ستاد داشته باشند.
وی عنوان کرد: باید نقاط ضعف‌های گذشته بررسی شود و اگر اشکالات و موانعی برای فعالیت مردم وجود دارد باید در کوتاهترین زمان ممکن حل و فصل و گره‌گشایی شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اختیارات استانداران در سطح مناطق خدمتی خود، قابل توجه است و انتظار می رود اقتدار استانداران به عنوان نماینده حکومت در استان‌های کشور مورد توجه جدی قرار گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: دستورات استانداران به زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به مثابه دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و برای همگان لازم الاجراست.
شریعتمداری عنوان کرد: هر اختیاری از ستاد مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شرطی که آن اختیار تفویضش موجب سلب اختیار سایر استان‌ها نشود، به صورت استانی به استانداران داده می شود.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: نظام سلطه جهانی ایران را در راستای جلوگیری از فروش نفت خام تهدید می کند اما نمی‌داند رهبر معظم انقلاب سال‌های گذشته بارها بیان فرمودند که آرزوی حقیقی من آن است که روزی در چاه‌های نفت ایران بسته شود و اقتصاد ایران بر مبنای بدون نفت پایه‌گذاری شود.
شریعتمداری گفت: این امر برای ملت و دولت ایران فرصت مغتنم و ارزشمندی است تا در شرایطی که به کشور فشار وارد می‌کنند تا ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از منابعی که باید در مجموعه حدود ۳۸۰ هزار میلیارد تومان منابع بودجه عمومی کشور را از حیث درآمد بسازد را به حداقل برسانند اما غافلند که کشور روی پای خود ایستاده و در زمینه‌ها و بخش‌های مختلف با رشد و افزایش اشتغال همراه است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود  با تبریک روز اراک ادامه داد: امام راحل، شخصیتی برجسته نه برای جهان اسلام بلکه برای بشریت است و استان مرکزی افتخار محل تولد این شخصیت ارزشمند را دارد و این افتخار به تنهایی برای این استان کافی است.
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.