جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


آغاز به کار رسمی طرح تامین مالی خرد تضمین شده صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون

نخستین طرح تامین مالی خرد تضمین شده به دست دکتر شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده سرمایه پذیری شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق، تارنمای طرح تامین مالی خرد تضمین شده  با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون امور تعاون، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون  در روز جهانی تعاون به طور رسمی آغاز به کار کرد.

در این نشست دکتر شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) با اشاره به سابقه تاریخی راه‌اندازی تعاونی‌ها گفت: زمانی که روش های سنتی اقتصادی نظام‌های لیبرال و سوسیالیستی  نتوانست راه گشا باشد، اندیشه و فکر مشارکت جویانه و  راه‌اندازی تعاونی در جهان شکل گرفت و در ایران نیز با پیگیری حضرت آیت الله بهشتی تعاونی‌ها شکل گرفت و پس از انقلاب اسلامی حوزه تعاون به شکل یک وزارتخانه تعریف شد، که این نشان می‌دهد که تعاونی‌ها در ایران به بالندگی رسیده‌اند و آنقدر بالنده شدند که نیاز است برای آن یک وزارتخانه مستقل تعریف شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد نزول بخش تعاون بوده‌ایم، گفت: در بیانیه گام دوم رهبری راهکارهایی در خصوص پررنگ کردن نقش تعاونی‌ها در اقتصاد ارائه شده است. رهبری توجه ویژه‌ای به مبحث تعاونی‌ها داشتند از این رو راهکارهایی برای ارتقای بخش تعاون و تعاونی‌ها در اختیار ما گذاشته شده است.

دکتر شریعتمداری با اشاره به افزایش بودجه بخش تعاون در قانون بودجه سال 98 گفت: این افزایش به رغم تمام محدودیت‌های بودجه‌ای صورت گرفته، پس نشان می‌دهد که دولت از پررنگ‌ شدن تعاونی‌ها در اقتصاد حمایت می‌کند.

وی افزود: این گونه منویات دولت در حوزه حفظ اشتغال رعایت می‌شود و در عین حال بخشی از واگذاری‌ها پس ازبررسی اهلیت مدیریتی و مالی به بخش تعاون انجام می‌شود  و در واقع با اتکا به سرمایه‌های اجتماعی، اداره واحدها و مالکیت آنها را به بخش تعاون واگذار می‌کنیم این گونه می‌توانیم آنها را بهتر اداره کنیم و بحث واگذاری‌ها هم عادلانه می‌شود.

وی با اشاره به طراحی و اجرای طرح تامین مالی خرد تضمین شده به همت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون گفت: امروزه در جهان تامین مالی خرد به صورت گسترده انجام می‌شود اما در ایران برای نخستین بار از جانب صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون تامین مالی خرد تضمین شده ممکن می‌شود و ما امروز موفق شدیم سامانه ای را راه اندازی کنیم که بر اساس آن تمام فعالان بخش تعاون که تمایل به توسعه تعاونی خود دارند در اولویت نخست و همچنین علاقه مندان به ایجاد شرکت های تعاونی در گام دوم می توانند در این سامانه ثبت نام کنند و پس از تایید و احراز صلاحیت از منابع مالی خردی که توسط مردم وارد بخش تعاون می شود، استفاده کنندضمن اینکه صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون نیز اصل سرمایه را برای افراد تضمین می نماید.

 

گفتنی است، علاقمندان می توانند با مراجعه به تارنمای WWW.CF.CIGF.IR  ضمن کسب آگاهی از فرآیند طرح تامین مالی خرد تضمین شده، در پروژه مذکور سرمایه گذاری نمایند.
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.