جمعه ٢٦ مهر ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


میان صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان

با انعقاد تفاهم نامه اي سه جانبه، صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون، از ايده هاي برتر دانش آموزي جوانان حمايت خواهد كرد.

 

به گزارش روابط عمومي صندوق، خلق ايده و شكل گيري كسب و كارهاي نوپا معمولاً با بهره گيري از هوش و استعداد جوانان خلاقي روي مي دهد كه در انديشه پيشرفت و توسعه هستند.

در همين راستا پس از انجام كارشناسي هاي لازم از جانب معاونت امور تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون و مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش و به منظور حمايت از ايده هاي برتر دانش آموزي، منجربه انعقاد تفاهم نامه اي سه جانبه شد تا اين اقدامات حمايتي در قالبي معين و از پيش تعيين شده صورت پذيرد.

در مراسم انعقاد اين تفاهم نامه كه با حضور مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون، رييس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش، مديركل تعاوني هاي خدماتي وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي و جمعي از مسئولين حوزه تعاون برگزار شد، دکتر مهدي حسين نژاد، مديرعامل صندوق ضمانت سرمايه گذاري تعاون، جوانان باهوش را مظهر نوآوري دانست و افزود : راه اندازي كسب و كار به صورت كلي از سه طريق خلقی، كشفی و تقليدی انجام مي پذيرد كه متاسفانه در كشور ما اغلب كسب و كارها با تقليد از ديگران ايجاد شده و همين امر سبب تقسيم بازار و در نهايت منجر به ورشكستگي و انحلال كسب و كار مي شود، در حالي كه اگر ايده از ابتدا خلقی و بر مبناي آن كسب و كاري راه اندازي شود، علاوه بر تسخير بازاري جديد و انحصاري، ارزش افزوده مناسبي نيز نصيب كارآفرين مي شود.

وي در ادامه گفت: ليكن نكته حائز اهميت در موفقيت انواع كسب و كارهاي جديد، وجود هوش كارآفريني در افراد است كه اين مولفه در دانش آموزان تحت پوشش مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان يافت مي شود.

حسين نژاد، نوآوري را، نسخه شفابخش توسعه اقتصاد كشور  عنوان داشت و گفت: پس از تاكيد وزير محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعي و معاون محترم امور تعاون مبني بر ايجاد تحول در حوزه تعاون كشور، مي بايست ترتيبي اتخاذ شود كه انديشه و ايده اين استعدادهاي برتر كشور و نخبگان المپيادي به تعاون و اقتصاد كشور تزريق شده و نوآوري مدنظر را پديد آورد، به همين جهت تفاهم نامه پيش رو با هدف حمايت از ايده هاي برتر، تشكيل تعاوني هاي آموزشگاهي و برگزاري همايش ها و نشست هاي تخصصي با موضوع تعاون و كارآفريني ويژه ي دانش آموزان منعقد مي شود. ضمن آنكه به زودي نيز  سامانه ها و مراكز ثبت ايده و نوآوري در تكميل اين تفاهم نامه در بخش تعاون راه اندازي خواهد شد.

همچنين رئيس مركز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش نيز طي سخناني، ابراز اميدواري كرد كه اين تفاهم نامه موجب تحقق منويات مقام معظم رهبري در رونق توليد و حمايت از اقتصاد كشور با استفاده از ظرفيت استعدادهاي درخشان و دانش آموزان كشور شود.

 

 

 


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.