پنج شنبه ٢٧ تير ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


در سال رونق تولید ملی با قدم های مجاهدانه به رونق ملی نزدیک خواهیم شد

شریعتمداری در مراسم روز جانباز گفت: فرهنگ ایثارگری با سخن منتقل نمی‌شود، باید در عمل انتقال یابد. در سال رونق تولید ملی با قدم های مجاهدانه به رونق ملی نزدیک خواهیم شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم بزرگداشت ولادت حضرت ابوالفضل العباس ( ع) و روز جانباز که در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزارشده بود، با تبریک این روز اظهار داشت: در این روز باشکوه و ولادت قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل(ع) آن جانباز و ایثارگر بزرگ که نام او بر تارک عالم و نام عزیز انسانیت خواهد درخشید، در جمع شما عزیزان حاضر شده‌ام.

وی افزود : ما معمولا در مورد شما که صاحب ایثار و تلاش و مجسمه ایثارگری هستید  نباید سخن بگوییم. در حالی که مزیت شما این است که شما در عمل مسیر را به ما نشان دادید. ما «حتی خیال نای اسماعیل خود را، همسایه با تصویری از خنجر نکردیم». 

وی به حرکت ملت ایران در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در دوران  دفاع مقدس خیل عظیم مردم به سمت جبهه ها حرکت کردند. در طی هشت سال علیه ظلم و جور علیه ملت جنگیدند. برخی توفیق شرکت در جهاد پیدا کردند و تا پای جان جنگیدند و سالم ماندند و اینک در کنار خانواده شان هستند و زندگی می کنند. این امر مغتنمی است. 

وی تصریح کرد: گروه دومی هم  هستند که رفتند و در این راه قدم گذاشتند و از در عبور کردند و به آنجا که می خواستند رسیدند و به لقای حق رسیدند.

ایشان دیدند آن چه را که می خواستند ببینند. با اولین قطره خونی که از تن مبارکشان بر روی زمین افتاد تمام گناهانشان آمرزیده شد. 

شریعتمداری افزود : هنگامی که چهره شهدا را در عکسها می بینیم و لبخند رضایتی بر لب دارند  که  این  لبخند رضایت از رسیدن به معبود است. ایشان نیز مزد و اجر عظیمی دریافت کرده اند و در بهشت جاویدان در کنار انبیا و اوصیا جای دارند. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: قشر سومی نیز هستند که وارد عرصه شدند و در خط مقدم تا پای جان جنگیدند و بخشی از روح و جسمشان را به ودیعه گذاشتند و برگشتند. ایشان نه سالم و نه شهید هستند و روی پای خود ایستادند تا زندگی عادی داشته باشند. این گروه، یک شاهد واقعی منظره زیبای بشریت به دست خالق ما هستند که باید درست تکثیر شوند. 

وی تصریح کرد: فرهنگ ایثارگری با سخن منتقل نمی شود و باید در عمل انتقال یابد. 

وی افزود : نظام جمهور اسلامی ایران با دستگاه های گسترده باید نه صرفا به لحاظ مادی بلکه از نظر تکریم جایگاه معنوی شرایط را برای کسانی مهیا کنیم که نه به اجبار بلکه به اختیار و آن هم نه برای کسب مال و ثروت بلکه برای دفاع از معنویت و فرهنگ و ناموس و میهن و مرزهای دین وارد عرصه مبارزه شدند تا بدین ترتیب، مردم به صورت شاخص آن ها را بشناسند. 

وی گفت : من یک سالی به ژاپن رفتم و آنجا تمام تشکل های اقتصادی در زمین چمنی جمع شده بودند و در بخشی از آن محل، خیمه و چتر زیبایی از دور پیدا بود. گفتند این جزو کسانی است که در جریان توسعه اقتصادی ژاپن بعد از جنگ لطمات زیادی خورد. با همین اقدام نشان دادند که این ملت برای آن اقدام ارزش قائل است. ما باید بتوانیم چنین کارهایی انجام دهیم تا فرهنگ ایثارگری منتقل شود. من جانبازی می شناسم که در شرایط بسیار سختی زندگی می کند. جانبازی می شناسم نوه دارد و سه دختر شوهر داده، فاقد چشم و دست و پا است. او جانباز روحی و روانی بود و امکان زندگی مستقل را نداشت. ما به این مسایل مهم فیزیکی نگاه می کنیم. نباید خرج تراشی کنیم ولی نگاه فیزیکی به این مسایل غلط است و باید نگاه همراه با عطوفت داشته باشیم. اگر این عزیزان احساس نشاط کردند، هنگامی که ما سخن بگوییم مردم سخنان ما را باور می کنند در غیر این صورت مردم می گویند این سخنان شعار است و اقدامات ما هم فراموش خواهد شد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با گرامیداشت یاد وخاطره شهدای والا مقام دفاع مقدس  خاطر نشان کرد: در فروردین 1366 در منطقه عملیاتی کربلای 8نزدیک شلمچه با شهید کلهر ملاقات کردم. شهید کلهر در حالی که در خط مقدم بود و گرد و غبار ناشی از اصابت مداوم خمپاره ها مانع دید نزدیک شده بود ترکش به گردنش اصابت کرده بود. بعد از بخیه جراحتش در بیمارستان صحرایی در حالی که از زخمش هنوز خون جاری بود و با چفیه اش خون را پاک می کرد در مسیر می دوید و فرمان می‌داد.

این چنین انسانهایی در زمین موجود نیست و اندکی از ایشان باقی مانده و فوز عظیم شهادت نصیبشان نشده. چرا شرایطی مهیا نکینم که حس نکنند در جامعه زیادی هستند؟! برخی از این عزیزان حس کرده اند که ما داریم تحملشان می کنیم در حالی که آنها دارند ما را تحمل می کنند. آن روزها را به یاد بیاورید. یک شب در تهران آرامش نداشتیم. با وجود تلاش برای انهدام موشک ها و اقدامات پدافندی، چند موشک به تهران می خورد. در شهرهای مرکزی ایران هم حتی در امان نبود و یک مورد برخورد موشک منجر به شهادت 300 نفر از مردم در خرم آباد شد. بچه ها در خط مقدم بدون سنگر می دویدند. چنین مسیری طی شده است.

شریعتمداری افزود:  ما در امور مربوط به سازمان خود ماموریت های عام داریم. مناسب سازی محیط برای زندگی مطلوب جانبازان که حتی غربی ها آن را عملی کرده اند، چند سال باید طول بکشد تا به عنوان مثال بدون دردسر بخواهند سوار اتوبوس شوند. من یکبار از مدیران شهرداری خواهش کردم مسیر محل کار تا منزل را با ویلچر طی کنند تا ببینند چه مصیبت هایی وجود دارد.  

وی افزود : در سال رونق تولید ملی با قدم های مجاهدانه به رونق ملی نزدیک خواهیم شد. سالی که آغاز آن با میلاد مبارک مولود کعبه (ع) بود و پایانش نیز به نام آن حضرت مزین شده سال خوبی برای ملت ایران خواهد بود و تردیدی ندارم که تمام خدعه دشمن به سمت خود او باز خواهد گشت.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.