دوشنبه ٠٤ شهريور ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


توسعه اشتغال پایدار به کمک تعاونی‌ها از برنامه‌های اصلی معاونت تعاون است

محمد کبیری در دیدار با تعدادی از کارآفرینان نمونه کشور به برنامه‌های این معاونت برای اشتغال پایدار اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های اصلی معاونت تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در وهله نخست حفظ اشتغال موجود و سپس توسعه اشتغال پایدار است.

به گزارش روابط عمومی صندوق، جمعی از کار آفرینان نمونه کشوری  با حضور در ساختمان وزارت کار با محمد کبیری معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیدار و گفت ‌وگو کردند. البرز محمدی مدیرکل دفتر تعاونی های تولیدی معاونت تعاون وزارت کار در ابتدای این جلسه ضمن رونمایی از برنامه تعاون، طراحی و اشتغال به تشریح آن پرداخت و از کارآفرینان سراسر کشور دعوت کرد تا در اجرای این برنامه برای بهبود وضعیت تعاونی‌ها در راستای ایجاد شغل پایدار همراهی کنند.

در ادامه این جلسه کبیری ضمن خوش آمد گویی به مدعوین، به ظرفیت‌های موجود در کار آفرینی و طرح‌های موفقی که بپیشتر اجرایی شده اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های وزارت کار و مشخصا معاونت تعاون این وزارتخانه تقویت تعاونی‌های موفق و ایجاد یک الگوی تکرارپذیر برای بهبود و توسعه تعاونی‌ها است

وی افزود: دولت بر حفاظت از اشتغال موجود تاکید دارد و یکی از نیازهای اساسی حفظ این فضا بهبود اوضاع کسب و کار است که با توجه به شرایط موجود کمی از این هدف دور هستیم.

معاون تعاوت وزارت کار در ادامه به تسهیلات پرداختی از سوی دولت به کار آفرینان اشاره کرد و افزود: دولت تا جایی که در توانش بوده تسهیلات لازم را در اختیار قرار داده اما امروز باید بررسی کنیم تسهیلات ارائه شده تا چه میزان بازدهی لازم را داشته است؟ ما باید تجربه تکرارپذیر الگوهای اشتغال را مجددا اجرایی کنیم تا بتوانیم اوضاع کسب و کار را در راستای حفظ وضعیت موجود در وهله نخست و سپس توسعه آن، بهبود ببخشیم.

کبیری تصریح کرد: تسهیلات ارائه شده از سوی دولت باید هدفمند باشد. نباید تسهیلات به گونه‌ای ارائه شود که یک فرد بیکار به یک بیکار بدهکار تبدیل نشود. متاسفانه  تجربه ارائه تسهیلات به بنگاه‌های زود بازده در دولت قبل آنطور که باید موفق نبود لذا تلاش داریم تا تسهیلات صرف اشتغال هدفمند و پایدار شود.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.