جمعه ٠٣ خرداد ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

تقویت نقش تعاون

در حوزه تولید و اقتصاد نوین

رئیس مجلس: برای توسعه و تقویت نقش تعاون در حوزه تولید و اقتصاد و کسب و کار نوین باید اهتمام بیشتری کرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی لاریجانی در همایش تعاونی ها افزود: تعاونی ها در برخی از زمینه ها تجربه شان خوب بوده و عضویت بسیاری از ایرانی ها در این تعاونی ها وجود دارد از جمله در تعاونی مصرف و در بخش های مختلف خوب کار شده است و یا تعاونی های روستایی در این زمینه نیز نسبتا خوب کار شده است و جمعیت زیادی را به هم پیوسته اند.
وی گفت: اما در برخی از زمینه ها هنوز در ابتدای کار هستیم و باید به آن توجه کرد یکی از بخش ها در حوزه تولید است ، در حوزه تولید چه صنعتی و چه کشاورزی باید اهتمام بیشتری کرد و مدل های موفق را نشان داد و آموزش لازم نیز در این زمینه داده شود.
وی گفت: به ویژه در حوزه کشاورزی چون یکی از مشکلات کشور ما این است که اراضی در آن خرد می شوند و یکی از مدل هایی که می تواند جلوی آن را بگیرد و برای ما خیلی مهم است و آقای شریعتمداری باید مدافع این در دولت باشند که با ایجاد تعاونی ها زمین های بزرگ را توصیه کنیم که بهره وری بزرگ داشته باشند که بخش تعاون می تواند جایگزین مناسب باشد.
لاریجانی افزود: ما در قانون برنامه ششم روی این موضوع تمرکز کردیم که باید از خرد شدن زمین ها جلوگیری و به اراضی بزرگ تبدیل شود و چون اینها مالکیت های خرد دارند، باید در خودشان مشارکت داشته باشند و یک نوع شکل تعاونی می تواند این معضل را حل کند که بهره وری در بخش کشاورزی افزایش پیدا کند.
وی گفت: در یک بخش های دیگری نیز که تازه شروع شده است و نمونه های وجود دارد مفید است و یک بخش را توصیه می کنم که حتما وارد شوید مخصوصا در حوزه های تکنولوژی های نو مانند آی تی و آی سی تی در این بخش ها می توان خیلی از مشکلات اقتصادی را حل کرد و نیروی جوان ما که کارآفرین هستند در این بخش ورزیدگی خوبی دارند.
رئیس مجلس گفت: اگر مدل هایی برای تعاونی ها در این بخش به وجود بیاوریم سرمایه زیادی نمی خواهد ضمن اینکه می تواند کارجمعی نیز داشته باشند و با توجه به اینکه ما در قانون برنامه رشد سنگینی برای این بخش در نظر گرفته ایم شما تعاونی ها می توانید سهم قابل توجهی داشته باشید که اکنون شرکت های دانش بنیان به وجود آمده اند که این یک مدل است.
١٣:٥٨ - چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ١١٠٧    /    تعداد نمایش : ١٩٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.