چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


انحراف تسهیلات در طرح های مورد ضمانت صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون صفر است

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون با اشاره به اینکه انحراف در تسهیلات اشتغال روستایی که از صندوق ضمانت نامه گرفته اند صفر است گفت:در کنار آن طرح‌های اشتغالزا ، طرح‌های حمایتی از صنایع مادر، طرح‌های ملی، طرح‌های مناطق محروم در دستور کار است.

به گزارش روابط عمومی صندوق به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی حسین نژاد مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون، درباره آخرین وضعیت صدور ضمانت نامه برای اشتغال روستایی گفت: از آنجایی که اشتغال روستایی همزمان با اشتغال پایدار اجرا شد، ممکن است برخی از طرح ها هنوز در مرحله ثبت بانک ها باشند.

وی ادامه داد: حدود 150 میلیارد تومان درخواست ضمانت نامه برای اشتغال روستایی تا حالا به صندوق ضمانت ارسال شده است و حدود 80 میلیارد تومان ضمانت نامه صادر شده است و حدود 55 درصد مربوط به بخش تعاون و 45 درصد بخش غیر تعاون است. تمام آن دسته از مجموعه‌هایی که ضمانت نامه دریافت کردند و مستقیماً تعاونی نبوده اند،عضو یک اتحادیه بزرگتر تعاونی بوده اند. فرهنگ تعاون و گسترش تعاونی رعایت شده است. پرونده ها از نزدیک بررسی شده است. اشکالات را به اداره کار استان و کارگروه اشتغال تذکر دادیم. پروژه هایی که اعلام می کنیم، اعتبار سنجی می شوند . برای بحث تعاونی زنان هم بنا را بر این گذاشتیم به شرطی که طرح دارای توجیه اقتصادی باشد تا 300 میلیون تومان وام را بدون وثیقه ملکی  تضمین کنیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اشاره به اینکه تا امروز هزار میلیارد تومان انواع ضمانتنامه توسط این صندوق برای متقاضیان صادر شده است، معوقات بازپرداخت تسهیلات تضمین شده توسط این صندوق را 4 درصد اعلام کرد و گفت: این میزان معوقات کم، به دلیل صدور ضمانتنامه ها منطبق بر طرح اعتبار سنجی است که نشان می‌دهد این طرح در کنترل کاهش معوقات موثر بوده است.

درباره سقف صدور ضمانت‌نامه‌های صندوق، اظهار کرد: در حال حاضر سقف صدور ضمانت‌نامه‌های ما 12 میلیارد تومان است، ولی قاعده دیگری هم داریم که ضمانت‌نامه اتکایی با سایر صندوق‌هاست و بر اساس آن تا سقف 18 میلیارد تومان می‌توانیم یک پروژه را ضمانت کنیم.

وی ادامه داد: برای آنکه شرکت‌ها به ویژه تعاونی‌ها زیر بار کارمزد بانک‌ها نروند و برای پرداخت کارمزد دچار مشکل نشوند، جایزه خوش‌حسابی برای آن‌ها درنظر گرفته و 30 درصد تخفیف می‌دهیم که کمتر از یک سوم کارمزد بانک‌هاست.

به گفته مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون، تعاونی‌ها در اولویت ضمانت صندوق قرار دارند، اما در اساسنامه صندوق ذکر شده که در صورت عدم وجود تعاونی‌ها برای تضمیمن سالانه می‌توان به غیر تعاونی هم ضمانت داد.

حسین‌نژاد طرح‌های تعاونی، طرح‌های دانش بنیان و زنان کارآفرین را در اولویت ضمانت صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون دانست و افزود: در کنار آن طرح‌های اشتغالزا برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، طرح‌های حمایتی از صنایع مادر، طرح‌های ملی، طرح‌های مناطق محروم و کمتر توسعه یافته، طرح‌های افزایش تولیدات داخلی نهاده‌ها و کالاهای اساسی و طرح‌های با محوریت کالا و خدمات صادراتی هم در دستور کار ضمانت صندوق قرار دارند.


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.