چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


١٠٠٠٠ميليارد ريال ضمانت نامه براي شركت هاي تعاوني

به گزارش روابط عمومي صندوق، مهدی حسین‌نژاد در همایش تعاون، کشاورزی و روستا که در هتل المپیک برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر صندوق علاوه بر ضمانت‌نامه‌هایی که سایر بانک‌ها صادر می‌کنند، دو نوع ضمانت‌نامه اعتباری و معاملات هم صادر می‌کند و اساس صدور ضمانت نامه بر مبنای اعتبارسنجی است.

وی افزود: به‌طور متوسط میزان صدور ضمانت‌نامه برای شرکت‌هایی که گرید بالایی داشتند، مطابق حسابرسی ما در سال گذشته حدود ۲۱ درصد بوده است.

حسین نژاد از صدور ١٠٠٠٠ میلیاد ريال ضمانت‌نامه خبر داد و میزان معوقات را چهار درصد اعلام کرد و گفت: بیش‌ترین پرتفوی صندوق با بانک توسعه تعاون و پس از آن بانک کشاورزی بوده و تلاش شده در طرح اشتغال روستایی فعال عمل شود.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری بخش تعاون ادامه داد: برای جذب اعتبارات در روستاها تا سقف ۲۵۰ میلیون تومان برای طرح‌های سودآور تعاونی‌ها ضمانت‌نامه صادر می‌کنیم و از آن‌ها وثیقه ملکی نمی‌گیریم و برای تعاونی‌های زنان نیز تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان ضمانت نامه صادر می‌شود.

به گفته حسین‌نژاد مجموع ضمانت‌نامه‌هایی که صندوق تاکنون در بخش تعاون صادر کرده برای بخش کشاورزی ۴۰ درصد، بخش خدمات ۳۰ درصد و صنعت ۳۰ درصد بوده است که به تفکیک در بخش شهری ۴۵ درصد و بخش روستایی ۵۵ درصد ضمانت نامه صادر شده است.

همچنين سیدحمید کلانتری نيز در همایش تعاون، راه سوم اقتصاد با تاکید بر ضرورت استفاده از توانمندی‌های بخش تعاون در عرصه مدیریت منابع آب گفت: تعاونی‌ها این ظرفیت را دارند که در طرح‌های وزارت نیرو از جمله مدیریت آب و اجرای کل فاضلاب روستایی نقش آفرین باشند.

وی گفت: با مجوزی که سازمان برنامه و بودجه در ماده ۲۶ برنامه ششم داده دستگاه‌ها مجازند فعالیت‌های خدماتی، تولیدی و آموزشی و رفاهی خود را به بخش‌های خصوصی واگذار کنند لذا بنیاد مسکن می‌تواند به تعاونی‌های دهیاری اعتماد کند و پروژه‌های خود را به تعاونی‌ها بسپارد.

کلانتری افزود: امسال ۸۰۰ تعاونی دهیاری، ۱۸۵۰۰ روستا را تحت پوشش گرفته‌اند و نقش پشتیبان روستاها را برعهده دارند.

معاون وزیر تعاون که در همایش تعاون، کشاورزی و روستا سخن می‌گفت، با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید می‌تواند در زنجیره تامین مالی تعاونی‌ها ورود کند اظهار کرد: تعاونی‌ها تا ۷۰ درصد به منابع داخلی خود متکی هستند و تنها به ۳۰ درصد تسهیلات بانکی اتکا دارند.

وی همچنین به تفکیک سهم تعاونی‌های کشاورزی در اقتصاد پرداخت و تاکید کرد: برابر آمارها تعاونی‌ها ۱۸ درصد تولید گوشت،  ۲۲ درصد تولید گوشت مرغ، ۱۱ درصد تولید مرغ، ۱۹ درصد تولیدات باغی، ۶۵ درصد پرورش میگو ، ۴۴ درصد تولید خوراک دام و طیور و ۹۹ درصد امور صید و صیادی را برعهده دارند.

کلانتری تاکید کرد: باید از تجربه کشورهای موفق در زمینه تعاون الگوبرداری کنیم و با نگاه به توسعه بخش تعاون به سمت توسعه تعاونی‌های روستایی، جنگلداری، مرتع‌داری و منابع طبیعی برویم.Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.