سه شنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٧
ورود - عضویت
در صورتی که هنوز عضو سایت نشده اید، از طریق عضویت اقدام نمائید! close
ارتباط با مدیر عامل
سرویس پست الکترونیک
اوقات شرعی
پیوندها
نظرسنجی
به نظر شما تاثیر خدمت جدید صندوق در قالب"تضمین معاملات تعاونی ها" در کدام مورد بیشتر است؟

تقویت توان مالی تعاونی ها
افزایش قدرت رقابت تعاونی ها
گسترش بازار شرکت های تعاونی

صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار رفاه اجتماعی :

ساختار و محور اصلی تمام تولیدات تعاونی‌ها ساخت کالای ایرانی است

معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی با تاکید بر اهمیت حمایت از کالای ایرانی گفت : ساختار و محور اصلی تمام تولیدات تعاونی‌ها ساخت کالای ایرانی است و باید تعاونی‌ها در این زمینه نقش فعال‌تری را ایفا کنند.
به گزارش روابط عمومی صندوق، چهارمین نشست علمی تعاون، تولید ملی و کالای ایرانی  با حضور سید حمید کلانتری معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ، مسلم خانی مدیر کل دفتر ترویج ، آموزش و تحقیقات تعاونی ها  با هدف تبیین  نقش تعاون در کمک به تولید ملی و توزیع کالای ایرانی برگزار شد 
 کلانتری دراین نشست  ضمن اشاره به اینکه  ﺗﻌﺎﻭﻥ ﺩﺭ ﻣﻔﻬﻮﻡ ﻋﺎﻡ ﺑﻪ ﻣﻌﻨﺎﻱ ﻫﻤﻜﺎﺭﻱ، ﻣﺴﺎﻋﺪﺕ، ﻳﺎﺭﻳﮕﺮﻱ ﻭ ﺭﻋﺎﻳﺖ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﺟﻤﻌﻲ ﺍﺳﺖگفت : تعاونی ها به عنوان بنگاه های اقتصادی مردم نهاد که با سرمایه مردم ، برای مردم و با مدیریت مردم فعالیت می کنند  می توانند نقش مهمی در ایجاد الگوهای فرهنگی و اجرایی در اقتصاد مقاومتی ایفا کنند . 
وی افزود : یکی از دستاوردهای حمایت از تعاونی‌ها، گسترش تولید و مصرف کالای ایرانی است. تعاونی‌ها برای اعتمادسازی در مصرف‌کنندگان و رقابت با محصولات خارجی باید کیفیت را بالا ببرند و قیمت تمام‌شده را کاهش بدهند و هم برند سازی کنند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی ،  تولید را کانون و محور اشتغال و رونق اقتصادی و کاهش فقر دانست وگفت : البته باید تولید دارای ویژگی های لازم باشد به ویژه از بعد کیفیت و رقابت پذیری، باید تولیدی را در کشور داشته باشیم که قابل رقابت با کالاهای خارجی باشد و از بهره وری بالای برخوردار باشد که مردم با افتخار از آن تولید استفاده کنند.
کلانتری اظهار کرد: اگر عرصه را برای تعاونی ها فراهم کنیم چون کار جمعی می کنند، در درجه اول  فرهنگ کار جمعی، هم افزایی ایجاد می شود و با  سازماندهی منابع خرد و توان های خرد در کنار هم  می توان بهترین بهره وری را داشت .
وی با اشاره به  نقش تعاونیها در افزایش سرمایه های اجتماعی گفت : در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و نظامهای اقتصادی دنیا تعاونیها جایگاه خاصی دارند و سهم قابل ملاحظهای از اقتصاد را به خود اختصاص دادهاند از طرف دیگر تقویت بخش تعاون موجب رشد سرمایه اجتماعی میشود و امروزه هرچه سرمایههای اجتماعی در کشورها افزایش یابد، مدیریت اجرایی و سیاسی کشور به روش آسانتری  انجام میشود .
معاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی تاکید کرد : اگر  تعاونیها توانمندیهای لازم را  برای رسیدن به جایگاه واقعی خود در اقتصاد  کسب کنند زمینه بسط و توسعه عدالت اجتماعی و اقتصادی در کشور فراهم می شود .  
کلانتری  به ترویج فرهتگ تعاون ،توسعه مدیریت و توانمند سازی منابع انسانی تعاونی ها ، تحکیم تعاملات شبکه ای ، تقویت همکاریهای بین دستگاهی ، تامین مشوق ها و منابع مالی ، توسعه بازار تعاون ها و تقویت برند تعاونی ، تعمیم نظارت بر تعاونی ها که هفت راهبرد تحول بخش تعاون است اشاره کرد و آنها را برای پیشبرد اهداف بخش تعاون مهم دانست .
در ادامه این نشست  مسلم خانی مدیر  کل دفتر ترویج ، آموزش و تحقیقات تعاونیهای  وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین الزامات کلان اقتصادی کشور در حال حاضر برنامه‌ریزی برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است گفت : در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به صورت ریشه‌ای بر مردم نهاد کردن اقتصاد و فراهم کردن زمینه‌های بروز ظرفیت‌های داخلی و تبدیل این ظرفیت‌های از بالقوه به بالفعل تاکید شده است.
وی افزود:  ماهیت خاص بخش تعاون باعث شده یکی از مردم‌ نهادترین بخش‌های اقتصادی ایران باشد. تا جایی که بسیاری از کارشناسان براین باورند که یکی از شروط مهم تحقق سیاست‌های اقتصاد مقامتی در حوزه مردم نهاد کردن اقتصاد، افزایش سهم بخش تعاون از اقتصاد کشور است . اصل مهم «درون زایی» و«برون گرایی»  و  عدالت محور نیز  از اصول پایه و مهم حرکت به سوی  اقتصاد مقاومتی است .


١٦:٠٠ - شنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ١٠١٠    /    تعداد نمایش : ٣٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

بانک ها و مؤسسات طرف تفاهم
* آدرس ساختمان شماره 1: تهران/ خیابان ولیعصر/ خیابان بزرگمهر/ خیابان برادران مظفر شمالی /شماره 88
دفتر مدیرعامل: 66497329-66402562  شماره تماس: 32-66499630
* آدرس ساختمان شماره 2: تهران/ خیابان کریم‌خان زند/ خیابان میرزای شیرازی/ خیابان شهید فریدون نژادکی/ شماره 13
دفتر مدیرعامل: 3-88845242  شماره تماس: 11-88842609 نمابر: 88845241
تمامی حقوق این درگاه اینترنتی متعلق به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون است.